Deratyzacja

Deratyzacja - szczur

Deratyzacja, czyli odszczurzanie to zabieg pozwalający skutecznie zwalczyć na danym terenie szkodliwe gryzonie oraz zabezpieczyć przed nimi budynki. Deratyzacja, prowadzona przez pracowników naszej firmy przebiega szybko i sprawnie.

Do zwalczania gryzoni wykorzystywane są najnowsze rozwiązania technologiczne, nowoczesny sprzęt oraz odpowiednio dobrane środki chemiczne, fizyczne lub biologiczne. Dzięki temu po dokonaniu deratyzacji zyskujemy gwarancję, że wszystkie gryzonie zostały skutecznie zwalczone.

Każdy zabieg deratyzacji jest przeprowadzany po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką obiektu, tak by odszczurzanie było nie tylko efektywne, ale również bezpieczne.

Metody deratyzacji

  1. Fizyczna metoda deratyzacji
    Polega na schwytaniu gryzoni za pomocą klatek, chwytaczy, pułapek sprężynowych i klejowych oraz substancji wabiących. Rodzaj trutek podczas deratyzacji jest zależny od gatunku szkodnika oraz źródła jego pokarmu.
  2. Chemiczna metoda deratyzacji
    Ma na celu likwidację gryzoni na danym obszarze za pomocą odpowiedniej substancji. Rodzaj trutki jest przede wszystkim uzależniony od gatunku gryzoni, dostępności do pożywienia i wody, charakterystyki obiektu i pory roku. Na tej podstawie specjalista od deratyzacji jest w stanie przeanalizować główne miejsca pobytu gryzoni, na przykład: szpary, uszkodzone rury kanalizacyjne, dziury, wadliwa wentylacja i wiele innych. Wyeliminowanie takich nieszczelnych miejsc gwarantuje, że gryzonie już nie dostaną się do wewnątrz domu, mieszkania czy innego budynku.

Bezpieczeństwo: Zgodnie z prawem wszelkie substancje i preparaty wyłożone są w specjalnie oznaczonych karmnikach na trutki!

Jakie gryzonie zwalcza deratyzacja

  • mysz domowa – mała mysz o długości ciała blisko 10 cm, ogon o podobnej długości. Jej cechy charakterystyczne to duże uszy. Szkodnik ten najczęściej pojawia się w domach, piwnicach, przechowalniach i stodołach. W okresie letnim pojawia się w sadach, ogrodach oraz na polach uprawnych. W okresie zimowym, w wyniku niskiej temperatury, mysz domowa wybiera się do zabudowań budowlanych. Zjada pokarm zwierzęcy i roślinny. Stanowi poważne zagrożenie, ponieważ przez cały rok pozostawia aż 10 tys. grudek kału i 2 litry moczu w produkcie bądź w obiekcie, w którym żeruje.
  • szczur wędrowny – długość jego ciała wnosi blisko 30 cm, natomiast ogon jest nieco mniejszy. Cechują go owłosione i grube uszy. Jego wszystko, co oznacza, że chwycą rośliny, ryby, jaja, a nawet padlinę. Decydują się nawet na atak żywych zwierząt. Najczęściej pojawiają się w pobliżu rozlewisk i dolin rzek, w piwnicach, kanałach i pod podłogami.
  • szczur śniady – długość ciała do 25 cm, ogon dłuższy. Charakteryzują go cienkie, nagie i duże uszy. Spożywają owoce, pokarm roślinny i bezkręgowce. Miejsce ich występowania to często strychy, porty morskie, hale targowe, spichlerze i statki. Każdego roku pozostawiają blisko 25 tys bobków w produktach bądź w obiekcie, w którym żerują.

Deratyzacja pozwoli Państwu zwalczyć wszelkie szkodliwe gryzonie!