Odkomarzanie

Odkomarzanie - zdjęcie komara jako metafora odkomarzania

Odkomarzanie to zabieg, który pozwala na skuteczne pozbycie się komarów z naszego otoczenia.

Ten proces zwalczania komarów jest coraz popularniejszy na terenie przydomowych ogrodów oraz działek rekreacyjnych oraz w lasach i na polach uprawnych.

Odkomarzanie następuje przy wykorzystaniu środków chemicznych, dzięki którym komary i meszki w przydomowych ogrodach oraz na polach znikają na długi czas. Sam wybór metody odkomarzania jest uzależniony od warunków środowiskowych oraz wskazanego miejsca przeprowadzania zabiegu.

Wniosek: Każdy z nas chciałby miło i komfortowo czuć się na świeżym powietrzu, nad jeziorem, na działce, w ogrodzie i lesie. A gwarantuje to Państwu skuteczny zabieg zwalczania komarów, które dla ludzi i zwierząt są często uciążliwe.

Odkomarzanie – metody usuwania komarów

 1. Metoda fizyczna
  Wymienia się jej kilka rodzajów. 1 sposób opiera się na stworzeniu cienkiej błony na terenach podmokłych i rozlewiskach. Ma ona na celu zablokowanie wylotu dojrzałych osobników i ich dalszy rozwój. 2 sposób polega na zaaplikowaniu do wody pewnych środków tworzących barierę dla komarów. 3 sposób to zastosowanie lamp owadobójczych ze światłem ultrafioletowym. Nie należy jednak lamp takich stosować na zewnątrz budynków, ponieważ zwabiają również inne gatunki owadów, które są cenne dla środowiska.
 2. Zamgławianie przestrzenne
  Polega na naniesieniu odpowiednich preparatów chemicznych na teren, w którym chcemy wyeliminować uciążliwe owady. Mgła chemiczna utrzymuje się w powietrzu dłużej od oprysku, dzięki czemu utrzymuje się w odpowiednim miejscu. Metoda ta polecana jest szczególnie do zabezpieczenia przed komarami gęstych zarośli, krzewów, bujnej roślinności i szuwarów.
 3. Metoda biologiczna
  Ma na celu zaaplikowanie mikrobiologicznych środków na terenie rozwijania się larw komarów. Najczęściej zalecana w pobliżu terenów wodnych, jak: stawy, kałuże, sadzawki i jeziora. Biologiczne środki nie stanowią zagrożenia dla innych gatunków owadów, a co najważniejsze, są zabezpieczane dla zwierząt i człowieka.
 4. Metoda chemiczna
  Przed rozpoczęciem każdej metody chemicznej zaleca się zabezpieczenie karmników dla zwierząt, oczek wodnych, zabawek dziecięcych oraz zamknięcie okien i drzwi wszystkich budynków w najbliższej okolicy. Dzięki temu dopuszczalne jest zastosowanie roztworu chemicznego i przeprowadzenie oprysku turbinowego, który pozwala na opryskanie dużej powierzchni w krótkim odstępie czasu. Każda metoda ma na celu skuteczne zwalczenie owadów.

Odkomarzanie zleć profesjonalistom

Nasza firma umożliwia cieszenie się spokojnym przebywaniem na świeżym powietrzu w pobliżu domu, ogródka i terenów o przeznaczeniu rekreacyjnym. Od wielu lat wykonujemy niezawodne zabiegi odkomarzania z zastosowaniem profesjonalnych opryskiwaczy, zamgławiaczy, środków biologicznych i chemicznych. Dzięki temu gwarantujemy najlepszą ochronę przed każdymi drażniącymi i dokuczliwymi komarami.

Odkomarzanie pozwoli zadbać Państwu o zabezpieczenie każdego terenu na zewnątrz przed niechcianymi owadami!