Usuwanie gniazd os i szerszeni

Osa pijąca wodę z ręki jako metafora - usuwanie gniazd os i szerszeni

Profesjonalne usuwanie gniazd os i szerszeni oraz roi pszczół polega na fizycznym wyeliminowaniu gniazda bądź poprzez zatrucie go odpowiednimi środkami chemicznymi (insektycydami) dostosowanymi do owadów błonkoskrzydłych. Osy i szerszenie zagrażają bezpieczeństwu dzieci, jak również osób dorosłych. Owady te przebywają najczęściej na działkach, w altankach, pod dachami domków jednorodzinnych, na strychach i balkonach.

Osy i szerszenie zagrożeniem dla zdrowia

Owady te szczególnie w okresie letnim zagrażają życiu i zdrowiu człowieka. Są wtedy często agresywne, przez co łatwo można je zdenerwować.

Samodzielne usuwanie ich gniazd jest niebezpieczne, zalecamy więc, aby skorzystać z pomocy prawdziwych fachowców. Posiadają oni bogate doświadczenie w usuwaniu owadów, dzięki czemu poradzą sobie również z gniazdem os i szerszeni.

Usuwanie gniazd os i szerszeni zleć profesjonalistom

Nasza firma wyposażona jest w nowoczesny sprzęt od usuwania gniazd takich owadów. W trudno dostępnych miejscach decydujemy się na użycie specjalnych endoskopów, kamer termowizyjnych i stetoskopów. W razie potrzeby wykujemy niezbędne wywierty. Podczas usuwania gniazd wykorzystujemy oprysk grubokroplisty, zamgławiacze gorącej bądź zimnej mgły.

Od wielu lat specjalizujemy się w skutecznym zwalczaniu owadów należących do rodziny osowych, w tym: os pospolitych i szerszeni europejskich.

Dajemy gwarancję na naszą usługę likwidacji os i szerszeni!

Gatunki os i szerszeni

  1. Osy dachowe – budują gniazda koloru żółtoszarego o wielkości kilkudziesięciu centymetrów w ziemi, na strychach, na poddaszu, w podsufitkach dachów.
  2. Osy pospolite – budują dość jasne i nieforemne gniazda po okapami domów, na strychach, w szopach, szczelinach domów drewnianych, na poddaszach, w szczelinach ścian pod elewacją.
  3. Szerszenie – budują duże gniazda do 100 cm oraz większe o kolorze żółto – szarym w takich miejscach, jak: ściany budynków drewnianych, budki dla ptaków, poddasze, w szczelinach balkonu pod ociepleniem, kominy.
  4. Klecanki pospolite – budują gniazda z maksymalnie 2 nieosłoniętymi plastrami, a wielkość koloni wynosi do minimum 100 osobników. Pojawiają się w skrzynkach pocztowych, elektrycznych, pod daszkami murów, pod parapetami, pod dachówkami, na strychach oraz w pobliżu futryn okiennych.
  5. Osy średnie – budują gniazda do kilkunastu centymetrów wielkości koloru szarego z grubszą obudową w takich miejscach, jak: krzewy, gałęzie, drzewa i żywopłoty. Jedna kolonia liczą nawet kilkaset osobników.
  6. Osy saksońskie – budują małe gniazda koloru ciemnoszarego w przewodach wentylacyjnych, na balkonach, w domkach letniskowych i drewnianych. Jedna kolonia liczy aż kilkuset osobników.
  7. Osy leśne – budują małe gniazda o wielkości do kilkunastu centymetrów, a jedna kolonia posiada blisko 500 osobników. Gromadzą się w ziemi, na drzewach oraz w budynkach.

Usuwanie gniazd os i szerszeni to usuwanie potencjalnego zagrożenia, ochrona zdrowia i życia!